Conferință Pr. Răzvan IONESCU – 5 martie 2016

Sâmbătă 5 martie 2016 vom avea ca invitat în parohia noastră pe părintele Răzvan Ionescu.

Părintele va ține o conferință pe tema:  Ce căutăm noi, românii ortodocși, în Franța? Care ar fi implinirea noastră? (Pentru ce am venit aici? Ce cerem celorlalți si ce le putem oferi noi?)

Părintele Răzvan Ionescu este preot paroh al Parohiei Sfânta Parascheva și Genoveva (biserica St. Sulpice) din Paris. Părintele este doctor în imagistică medicală și în teologie ortodoxă, autor al mai multor lucrări științifice și teologice și contributor al site-ului doxologia.ro. Părintele este responsabil al Mitropoliei noastre în domeniul Teologie și Știință  și coordonator al departamentului Teologie ortodoxă și știință din cadrul Centrului de Studii și Cercetare “Dumitru Stăniloae” din Paris.

Conferința va avea loc imediat după Sfânta Liturghie. Slujba va incepe la ora 10:00.

În așteptarea conferinței vă propunem un interviu recent cu părintele Răzvan:

Va așteptăm numeroși.