13 septembrie 2014 – prima Sf. Liturghie din această toamnă

Odată cu venirea toamnei, Misiunea Ortodoxă din Rennes va intra într-un ritm regulat de slujire.

Sâmbătă 13 septembrie 2014 de la ora 09:30 vă așteptăm cu drag pe toți cei care doriți să participați la Sfânta Litughie. Cu acest prilej, vom face și o mică masă împreună ca să mai povestim și să punem la punct programul parohiei pentru următoarele luni. Vă rugăm  să fim prezenți în număr cât mai mare pentru că este foarte important să stabilim mai multe detalii cu privire la slujirea de la Rennes.

Părintele Adrian ne roagă să ne organizam puțin în vederea acestui eveniment astfel încât fiecare să aducă câte ceva, dar fără să fie copleșitor pentru nimeni. Orice ajutor este binevenit. Dacă doriți să participați la această agapă, vă rugăm să trimiteți un mail la adresa rennes@mitropolia.eu pentru a putea să ne organizăm împreună.

Vă așteptăm cu drag pe 13 septembrie.

Misiunea Ortodoxă din Rennes